11. TRIENNALE MAŁYCH FORM MALARSKICH – wystawa pokonkursowa / GALERIA SZTUKI WOZOWNIA TORUŃ


Otwarcie wystawy połączone z uroczystym wręczeniem nagród laureatom 6 września w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu. Wystawa do obejrzenia do 3 listopada 2019.

W tym roku Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu już po raz jedenasty organizuje Triennale Małych Form Malarskich. To cykliczna ogólnopolska impreza, prezentująca poszukiwania i osiągnięcia w dziedzinie kameralnej twórczości malarskiej. TMFM to konkurs skierowany do profesjonalnych artystów plastyków, a także do dyplomantów wyższych uczelni plastycznych. Formuła imprezy jest otwarta, co daje okazję do szerokiej konfrontacji twórczości plastyków, którzy uprawiają ten rodzaj malarstwa. Organizatorzy pozostawiają artystom pełną swobodę w wyborze techniki, tematu, stylistyki. Jedyne ograniczenie stanowią wymiary prac i to właśnie decyduje o specyfice i atrakcyjności toruńskiego triennale – format pracy nie może przekraczać 600 cm2.

Obradujące w maju jury 10. TMFM w składzie: Natalia Cieślak – historyczka i krytyczka sztuki; Maciej Osmycki – artysta malarz, laureat I nagrody 9 TMFM; Matylda Prus – właścicielka i założycielka galerii m2, spośród 409 prac 153 autorów zgłoszonych do konkursu, do wystawy zakwalifikowało 104 prace 52 artystów oraz przyznało nagrody regulaminowe i fundowane. Rozdanie nagród laureatom 10. TMFM będzie miało miejsce podczas wernisażu.

Dn. 17.06.2019 r. w Galerii Sztuki Wozownia odbyły się obrady jury 11. Triennale Małych Form Malarskich, w składzie:

Joanna Gwiazda – kuratorka 11. Triennale Małych Form Malarskich

dr Filip Lipiński – historyk sztuki, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Matylda Prus – założycielka i właścicielka Galerii m2

Ewa Skaper – malarka, laureatka nagrody głównej 10. TMFM

Do konkursu zgłosiło się 580 artystów, którzy nadesłali 1497 prac.

PRACA ZAKWALIFIKOWANA Rossochacka Kenny Iwona; Little Image / olej na desce / 30×19 cm